Maden Suyunun Faydaları

Vücudumuz için gerekli birçok vitamin ve minerali içeriğinde bulunduran maden suyu, doğal yer altı sularından elde edilerek el değmeden şişelenir.

Gündelik yaşantımızda dengeli ve düzenli beslenme yoluyla vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok vitamin ve minerali elde ederiz. Fakat bazı maddelerin vücudumuza işlemesi yalnızda mineralli maden sularını tüketerek gerçekleşir. Bu nedenle her gün en az 1 adet mineralli maden suyu tüketilmesinin birçok avantajı bulunur.

Maden sularında bulunan kalsiyum ve magnezyum elementleri bağışıklık sistemimizi güçlendirirken, kemik ve diş sağlığına da fayda sağlar. Özellikle yaşamımızın çocukluk, yaşlılık ve hamilelik dönemlerinde tüketimine daha çok dikkat etmemiz gereken bu mineraller yardımıyla maden suyu, daha sağlıklı ve zinde bir bedene ulaşmaya yardımcı olurken, metabolizmanın ihtiyacı olan sıvıyı da karşılar.

İçeriğinde bulunan magnezyum sayesinde kalp sağlığını destekleyen maden suyu, kas ağrılarının giderilmesine de yardımcı olur. Bu nedenle maden suyu seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de, maden suyunun magnezyum oranıdır.

İçeriğindeki sodyum, bikarbonat ve klorür içeriği ile asit – baz dengesini de destekleyen maden suyu, sindirim için de oldukça faydalı bir içecek. Böbreklerde ve idrar yollarında taş oluşumu engelleyerek; kabızlık, gaz, şişkinlik gibi sorunların da önüne geçer.

Bunun yanı sıra maden suyu, vücutta var olan enfeksiyonun azaltılmasına yardımcı olur; cildi ve saçları besleyerek canlı ve yeni bir görünüm kazandırır.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Günde Kaç Litre Su İçmeliyiz?

Günlük aktiviteleri yerine getirirken sindirim, terleme ve nefes alma yoluyla vücuttaki su sürekli olarak eksilmektedir. Metabolizma sağlıklı bir şekilde hayati fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için eksilen

Haberin Devamı »

Maden Suyunun Faydaları

Vücudumuz için gerekli birçok vitamin ve minerali içeriğinde bulunduran maden suyu, doğal yer altı sularından elde edilerek el değmeden şişelenir. Gündelik yaşantımızda dengeli ve düzenli

Haberin Devamı »